THE DEFINITIVE GUIDE TO LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa

The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Współczesna medycyna oferuje kilka rodzajów zabiegów przeprowadzanych w przypadku, kiedy pacjent nie może być poddane leczeniu farmakologicznemu. Odpowiednią metodę dobierze lekarz po konsultacjach i szczegółowym zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem pacjenta. W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina oferujemy kompleksowe wsparcie w terapii – jeśli więc szukasz pomocy w leczeniu jaskry w Warszawie, zapraszamy na wizytę. Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę, ocenią stopień zaawansowania choroby i dobiorą odpowiedni sposób leczenia, w zależności od stopnia zaawansowania problemu i indywidualnych czynników.

Unikalne cechy światła laserowego umożliwiają precyzyjną aplikację dużej ilości energii w ściśle określone miejsce. To bardzo pożądane…

I tak na przykładvertisement, jeśli zmiany wywołane przez jaskrę mają charakter początkowy, choroba put upępuje powoli, to zwykle leczenie rozpoczyna się od kropli ocznych. Jeśli natomiast uszkodzenia są bardzo zaawansowane i choroba szybko postępuje, to wybiera się leczenie operacyjne.

Im cięższy przebieg jaskry, tym kontrole powinny być częstsze. Natomiast, po ustabilizowaniu choroby i braku oznak put upępu choroby, kontrole mogą być rzadsze. Warto jednak podkreślić, że leczenie jaskry trwa przez całe życie.

Kiedy potrzebna jest operacja? Na decyzje o operacji jaskry powinniśmy zdobyć się wtedy, kiedy chore oczy źle reagują na terapię farmakologiczną albo kiedy z różnych powodów leczenie kroplami jest niemożliwe.

Diagnostyka jaskry polega na badaniu czy nerw wzrokowy dobrze działa. W tym celu sprawdza się pole widzenia i wykonuje badanie komputerowe tarczy nerwu wzrokowego HRT oraz badanie włókien nerwowych GDX. Badania te należy powtarzać two razy w roku. Leczenie jaskry polega głównie na obniżaniu ciśnienia w oku czyli przyjmowaniu specjalnych kropli. Niekiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu laserowego lub operacyjnego (laserowe leczenie jaskry).

Irydektomia - to chirurgiczne usunięcie fragmentu tęczówki oka. Jest to procedura stosowana głównie w przypadku jaskry zamkniętego kąta przesączania, gdzie celem jest stworzenie nowego otworu w tęczówce, który umożliwi przepływ cieczy wodnistej z tylniej do przedniej komory oka. W tym zabiegu usuwa się fragment tęczówki, aby odblokować drogę odpływu cieczy wodnistej.

Również laserowe zabiegi leczenia jaskry są w zagranicznych klinikach nieporównywalnie wyższe niż w Polsce. leczenie jaskry warszawa We wspomnianych już brytyjskich placówkach Optegra zabiegi laserowej trabekuloplastyki to koszt co najmniej 800£, czyli 3600zł, natomiast dr Birch przeprowadza laserowe zabiegi leczenia jaskry w cenie 500-a thousand£.

Jeśli ciecz wodnista nie jest odprowadzana z oka, ciśnienie w gałce ocznej wzrasta, co z kolei może uszkodzić nerw wzrokowy i komórki siatkówki, zawęża też pole widzenia i obniża ostrość wzroku. Dlatego nieleczona jaskra może być przyczyną ślepoty.

Jaskrę wąskiego kąta, która zależna jest od budowy oka najlepiej leczyć usuwając zbyt dużą soczewkę bez konieczności wykonywania operacji zmniejszających ciśnienie w oku.

Przyczyny jaskry są różne w zależności od jej typu. Jaskra wąskiego kąta jest wynikiem budowy gałki ocznej. Jaskra prosta, związana z podwyższonym ciśnieniem w oku, zwykle zależna jest od nieprawidłowości w strukturach wewnętrznych oka.

Odpowiednia metoda leczenia jaskry jest dobierana ze względu na typ oraz stopień zaawansowania schorzenia występującego u danego pacjenta. Wdroża person publishępowanie jest uzależnione także od wieku pacjenta i ewentualnych dolegliwości współistniejących.

Po operacji nie wolno zanurzać twarzy w wodzie ani moczyć oka, bo grozi to infekcją. Ostrożność w czasie kąpieli należy zachowywać przez 3 tygodnie, do chwili, kiedy rana stanie się wodoszczelna.

Celem leczenia jest zahamowanie articleępu choroby w stopniu, który pozwoli pacjentowi na zachowanie użytecznej ostrości wzroku do końca życia. Osiągnięcie tego celu umożliwia stałe utrzymywanie w chorym oku bezpiecznego, indywidualnie ustalonego ciśnienia – tzw. ciśnienia docelowego.

Report this page